Повністю вакциновані люди зараз не потребують ревакцинації – регулятори США

Американські вчені не побачили необхідності в третьому щепленні від COVID-19 Повністю вакциновані люди зараз не мають потреби в третій дозі щеплення проти коронавірусу, повідомили два американських регуляторних органа - Управління з питань якості продовольства і медикаментів (FDA) та Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC).

Вчені та експерти кажуть, що дві дози вакцини захищають людей від важкого перебігу COVID-19 і смерті від всіх циркулюючих в США штамів, включаючи варіант "дельта", передає американське видання Axios.

Перед цим компанія Pfizer і її партнер BioNTech повідомили про роботу над бустерним варіантом або ж третьою дозою своєї вакцини від COVID-19, призначеною для захисту від штаму "дельта". Клінічні дослідження можуть початися вже в серпні за умови отримання схвалення регуляторами.

Експерти FDA, CDC разом з націнститути охорони здоров'я вивчають, чи може така бустерна доза виявитися необхідною.

"Ми готові до бустерних доз, якщо і коли наука покаже, що вони необхідні", - говорять в FDA і CDC.

ВООЗ почала спостерігати за російським штамом коронавируса

Раніше у Pfizer підтвердили, що ефективність вакцини знижується через пів року після вакцинації. Все частіше в компанії говорять про необхідність третьої дози. Її можуть почати вводити через 6-12 місяців після курсу з двох щеплень.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета