У Pfizer підтвердили, що ефективність вакцини знижується через пів року після вакцинації

Все частіше у компанії говорять про необхідність третьої дози. Її можуть почати вводити через 6-12 місяців після курсу з двох щеплень.  Дослідження, проведене компанією Pfizer, довело, що ефективність їх вакцини проти коронавірусу через шість місяців після другого щеплення знижується. У заяві компанії йдеться про те, що зараз триває робота над третьою дозою препарату. Це має стати гарантією захисту організму від усіх штамів хвороби. 

"Як видно з реальних даних, опублікованих Міністерством охорони здоровʼя Ізраїлю, ефективність вакцини в запобіганні як інфекції, так і симптоматичних захворювань знизилася через шість місяців після вакцинації, хоча ефективність у запобіганні серйозних захворювань залишається високою", — заявили розробники вакцини.

Третя доза щеплення, пояснили в компанії, потрібна буде для відновлення захисту. Її колотимуть через 6-12 місяців після двох попередніх доз. 

Дослідження вже показали, що третя доза має стійкий профіль непереносимості. Науковці сподіваються, що саме це допоможе вберегти людей він різних мутованих штамів. Зокрема й від "Дельти". 

Вже найближчим часом компанія пообіцяла опублікувати результати випробувань. 

Попри впевненість у третій дозі, Pfizer також розробляє оновлену версію вакцини, яка націлена на повний спайковий білок штаму "Дельта". Йдеться про шипи молекули ковіду, які й складаються з цього білка. З їх допомогою інфекція проникає в клітини організму людини. 

У МОЗ пообіцяли перевірити інформацію про продаж вакцини Pfizer у приватних медзакладах

Наприкінці червня Національна служба охорони здоров'я (NHS) Англії провела дослідження, результати якого показали, що вакцини проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech та AstraZeneсa в більш ніж 90% випадках здатні запобігти зараженню новим штамом вірусу "Дельта".


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета