ООН хоче знати точну кількість населення в Україні

Представник ООН в Україні з гуманітарних питань Оснату Лубрані закликала владу України провести перепис населення, який востаннє проводився в 2001 році.

За її словами, необхідно знати точну чисельність населення для надання соціально-економічних послуг і прийняття рішень.

"Одним із викликів залишається те, що останній перепис населення Україна проводила в 2001 році (тоді було нараховано 48 млн населення - ред.). Вона пропустила серію переписів по всьому світу в 2010-му", - сказала Лубрані на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі, додавши, що останні дані свідчать про те, що в Україні проживає 41,6 млн населення, передає "РБК-Україна".

Як повідомлялося, нову спробу провести в Україні перепис населення можуть зробити в 2023 році. За попередніми розрахунками, на підготовку до проведення перепису, оброблення, узагальнення і поширення її результатів знадобиться 7,260 млрд гривень. Велика частина цієї суми - 70% - зарплата переписувачів. До проведення перепису планується залучити 98 тисяч волонтерів.

Перепис населення в Україні хочуть провести через два роки

Депутати пропонували провести електронний перепис населення заради економії бюджетних коштів (близько 3 млрд гривень). Однак традиційний перепис дозволяє отримати інформацію, яку електронний дати не може. Без неї неможливо грамотно вибудувати мовну політику, політику доходу, міграційну політику; дізнатися про ситуацію на окупованих територіях; скорегувати вимоги до дитсадків і підхід до боротьби з безробіттям.

Детальніше про те, чому електронний перепис не може стати альтернативою традиційному, читайте в матеріалах Алли Котляр «Як не завалити перепис. Материнські поради» і «Перепис населення або підрахунок поголів'я» для читачів ZN.UA.

 


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета