Український наносупутник PolyITAN-1 став рекордсменом за перебуванням у космосі

Український супутник PolyITAN-1 вже 7 років знаходиться на навколоземній орбіті Землі та продовжує працювати, повідомляє пресслужба закладу. У той час, як інші 32 супутники вже вийшли з ладу.

Його створили студенти Національного технічного університету України "Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського" у формі CubeSat - це такий тип малих супутників для космічних досліджень, які мають стандартний розмір 10×10×10 см³ та важать не більше 1,33 кілограма.

Головним завданням наносупутника PolyITAN-1 було тестування його життєдіяльніості та усіх його підсистем в умовах космосу, а також перевіряти їхню взаємодію між собою. Розраховували, що він працюватиме лише рік, але наносупутник виявився більш стійким. Він досі забезпечує себе енергією та безперебійно передає сигнал на наземну станцію КПІ.

Його запустили у космос разом з іншими 32 супутниками, які розробили ще 17 країн з усього світу. 19 червня 2014 року супутники доставила на орбіту ракета "Дніпро". І тепер, наносупутник PolyITAN-1 залишається єдиним, який досі працює. 

Його розробкою займалася група молодих науковців та інженерів теплоенергетичного і радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем КПІ під керівництвом кандидата технічних наук Бориса Рассамакіна.

Супутник PolyITAN-1 стандарту Cubesat створювали із суто науково-технологічною метою, проте надалі такі наносупутники можна буде використовувати для різних наукових цілей. 

Китай вывел на орбиту группу спутников дистанционного зондирования Земли

Нагадаємо, що Італія докупить в України двигуни для ракети Vega. За контрактом, італійці хочуть придбати 10 двигунів українського виробництва. 


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета