Палеонтологи виявили новий вид гігантського динозавра з гострими кігтями

Палеонтологи знайшли на доісторичному майданчику в Каталонії щелепну кістку, яка належала динозавру раніше невідомого виду. Як повідомляє «Популярная механика», динозавр Portellsaurus sosbaynati був розміром з автобус і мав гострі, як бритва, кігті.

Істота мешкала на Землі близько 130 мільйонів років тому. Вважається, що динозавр жив на території сучасної Іспанії та інших сусідніх країн.

Довжина тіла динозавра досягала восьми метрів, він відносився до роду ігуанодонів. Portellsaurus sosbaynati досягав трьох метрів у висоту, а його вага складала чотири тонни. У динозавра був довгий сильний хвіст, який він тримав високо на вазі, щоб тримати рівновагу.

За словами дослідників, гострі кістки допомагали тварині не тільки захищатися від хижаків, а й зрізати плоди з дерев. Крім того, у динозавра були величезні ніздрі, які забезпечували йому відмінний нюх. Поєднання цих двох особливостей робило його відмінним добувачем їжі, але динозавр не був хижаком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Динозаври могли дихати по-різному - дослідження

Раніше французькі палеонтологи знайшли нові докази припущення про те, що вимирання непташиних динозаврів почалося задовго до падіння астероїда на півострів Юкатан. На їхню думку, ці тварини почали програвати в боротьбі за виживання за мільйони років до цієї катастрофи через похолодання і появу більш досконалих конкурентів.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета