Європарламент пропонує змінити "акт Магнітського"

У Європейському Союзі пропонують змінити "акт Магнітського". Представники Європарламенту прагнуть, аби було створено можливість вводити санкції за корупцію проти країн, які не є членами блоку. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Резолюцію, присвячену режиму санкцій за порушення прав проти людини, підтримали у Страсбурзі. Паралельно з цим Європейський парламент запропонував з допомогою законодавства розширити перелік критеріїв для санкцій, включивши в нього корупцію. Зокрема, обмеження пропонують застосувати й щодо осіб, які створюють економічні чи фінансові умови для порушення прав людини. За даними DW, йдеться саме про олігархів, проте такого визначення у резолюції немає. 

"Корупція надає спустошливий вплив на ситуацію з дотриманням прав людини і часто підриває функціонування і легітимність державних інститутів і верховенства права", - пояснили євродепутати свій заклик.

Україна хоче оновити санкційну політику щодо Росії та створити “Акт Сенцова” за зразком американського “Акту Магнітського” – дипломат

Закон Магнітського — закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов'язаних зі справою компанії Hermitage Capital Management та смертю російського адвоката Сергія Магнітського. Посадовим особам, причетним до справи Магнітського та подібних порушень, заборонено в'їзд до США, також щодо них запроваджено санкції економічного характеру — арешти майна, корупційних рахунків тощо.

Слідом за США подібний законодавчий акт прийнятий Європарламентом щодо осіб та їхнього майна у країнах ЄС.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета