Україна не причетна до викрадення судді Чауса - МЗС

Україна не причетна до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса в Кишиневі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдавським колегою Ауреліу Чоко, повідомляє пресслужба МЗС.

За словами Кулеби, українські правоохоронці очікували, що після позитивного для України завершення судового розгляду скарги Чауса на відмову надати йому притулок, він буде екстрадований.

Міністр заявив, що Україна не причетна до нинішньої ситуації з Чаусом, а для встановлення всіх його обставин, зокрема місця перебування колишнього судді, пропонує Молдові створити спільну робочу групу.

Також Кулеба вважає, що ситуацію намагаються використати на свою користь сили, які не просто не зацікавлені в подальшому поглибленні українсько-молдавської співпраці, а й мають на меті зірвати позитивний для обох країн розвиток відносин.

5 квітня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що українського екссуддю Миколу Чауса могли перевезти з Молдови в Україну в багажнику автомобіля, який належить українському посольству. Однак це інформація поки не підтвердилася.

Нагадаємо, у 2016 році суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус був затриманий при отриманні хабара в $ 150 тисяч. За даними САП, Чаус вимагав ці гроші у справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотиків. Детективи НАБУ провели обшук в його автомобілі, де виявили частину хабара в $ 70 тисяч, ще $ 80 тисяч він заховав у своєму укритті, на земельній ділянці, у банці.

У березні 2017 року Чаус був затриманий в Молдові і провів 15 діб під арештом.

Суддя просив владу Молдови надати йому політичний притулок, але отримав відмову.

У САП пообіцяли вимагати екстрадиції Чауса до України.

У 2019 ДБР на підставі «публікацій у ЗМІ» зареєструвало кримінальне провадження про можливу причетність п'ятого президента України Петра Порошенкадо втечі судді Чауса.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

загрузка...

Фото сюжета