На 45-ї сесії Ради ООН з прав людини оприлюднили спільну заяву щодо Криму

Держави-члени ООН у спільній заяві щодо Криму закликали Росію як державу-окупанта дотримуватись своїх зобов’язань, згідно з міжнародним гуманітарним правом, гарантувати права і свободи людини, неухильно виконувати резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України і стану з правами людини на півострові.

Заяву оприлюднили у ході 45-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві, повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

«Окремо наголосили на необхідності виконання Російською Федерацією наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу та забезпечення умов для викладання української мови на півострові. Держави-члени ООН також вимагають від держави-окупанта невідкладно забезпечити повний й безперешкодний доступ на територію АР Крим та Севастополя для міжнародних моніторингових місій, як це зазначено у резолюціях ГА ООН», – йдеться в повідомленні.

У МЗС додали, що сьогодні в Женеві міжнародне співтовариство ще раз підтвердило свою «непорушну підтримку» суверенітету, територіальної цілісності й непорушності кордонів України, засудило порушення Росією прав людини і міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові.

Сесія Ради ООН із прав людини відкрилася в Женеві 14 вересня.


Другие новости на "День"

Фото сюжета