У Франції поновились акції "жовтих жилетів"

У Франції на черговій акції “жовтих жилетів”, спонтанного антиурядового руху, що виник в кінці 2018 року, у Парижі затримано понад 250 осіб.

Про це пише “Радіо Свобода”, передає УНН.

Зазначається, що у суботу, 12 вересня, протести “жовтих жилетів” на площі Ваграм в Парижі зібрали близько 1000 людей і вилилися в зіткнення з поліцією. У ряду демонстрантів конфісковані ножі і молотки. У Тулузі акцію заборонили через COVID-19.

Суботні протестні акції в Парижі та інших містах поновилися після літніх відпусток. У зв’язку з маніфестаціями, міська влада розпорядилася про закриття декількох десятків станцій метро.

Після попередження паризької поліції про заборону акцій в районі Єлисейських полів, у Єлисейського палацу, Національних зборів і резиденції глави уряду, протестуючі призначили збір учасників в декількох інших місцях, зокрема, у базиліки Сакре-Кер. У другій половині дня в суботу надійшли повідомлення про перші зіткненнях з поліцією і затримання понад 150 осіб.

Спочатку приводом для зародження руху “жовтих жилетів” в кінці 2018 року став намір президента Еммануеля Макрона підвищити податок на автомобільне паливо. Незабаром, проте, учасники протесту стали вимагати відставки президента Макрона. Рух “жовтих жилетів” отримав підтримку лідерів основних політичних партій. Рух продовжився і розширився в 2019 році. Проводилися регулярні суботні маніфестації з блокуванням вуличного руху.

З 5 грудня 2019 року у зв’язку з пенсійною реформою Париж охопили масові страйки, а радикальні учасники протестних акцій провели в місті серію погромів.

11 січня 2020 року уряд Франції вирішив тимчасово відмовитися від самого критикованого положення проекту пенсійної реформи — досягнення 64 років для отримання повної пенсії.


Другие новости на "День"

загрузка...

Фото сюжета