Як підготуватися до ремонту

Ремонт квартир у Львові може знадобитися кожному. Але щоб виконати всі роботи якісно, для початку необхідно правильно виконати підготовку. Почитати глянцеві журнали і купити перші-ліпші будівельні матеріали – недостатньо, щоб повноцінною підготуватися до будівельних робіт. Але непрофесіонал не зможе оцінити масу нюансів, які не передасть красива картинка в журналі. Допомогти може тільки професіонал.

Попередня перевірка приміщення, де проводитиметься ремонт

Перш ніж визначитися з тим, як буде виглядати квартира в майбутньому, не завадить оцінити поточну обстановку. Особливу увагу потрібно звернути на наступні пункти:

 • наскільки добре збереглися інженерні системи (до них відносять електричну мережу, опалення, вентиляцію і водопровід);
 • в якому стані підлога, стеля і стіни (чи потрібно міняти ламінат і плінтуси, лікувати стіни і стелю, а також виконувати інші маніпуляції, перш ніж виконувати декоративну частину робіт);
 • чи потрібно міняти двері, вікна, підвіконня та іншу важливу фурнітуру.

Вивчивши стан всіх розглянутих систем і пунктів, ви можете визначити, наскільки складні ремонтні роботи доведеться робити. Можливо, буде досить обійтися тільки косметичним ремонтом або доведеться виконувати складні роботи, що ведуть за собою капітальні зміни.

Підготовка проекту майбутнього ремонту

Перш ніж починати будь-який вид роботи, слід визначитися з тим, яким буде майбутній ремонт. Побачити все на власні очі складно, але це не означає, що немає можливості побачити майбутній будинок до того, як робота буде виконана. Цього можна домогтися, якщо виконати кілька маніпуляцій:

 • Скласти технічний проект. У ньому показано, як будуть розміщені кімнати, комунікації, перегородки та інші технічні складові. Можливо, ви захочете поміняти розміщення кімнат, виконавши перепланування.
 • Розробити дизайн-проект. У цьому проекті потрібно визначити, якою буде обробка в кожній кімнаті, який декор буде використовуватися з урахуванням обраного стилю.
 • Кошторис. Складання кошторису дозволить розрахувати, у скільки обійдеться ремонт. Це можна зробити самостійно, але фахівець впорається з роботою набагато краще, так як знає актуальні розцінки на всі необхідні матеріали.

На даному етапі підготовки все можна змінити, вносити зміни в креслення можна до тих пір, поки проект не задовольнить ваші запити.

Як підготувати квартиру до безпосереднього ремонту

Коли всі підготовчі роботи, які не вимагаю великих фізичних зусиль і змін в плануванні квартири, закінчені, можна починати роботу з приміщеннями. Підготувати кімнату можна різними способами, але практично завжди алгоритм роботи наступний:

 • Потрібно очистити приміщення від усіх речей. Речі і меблі винести, дрібні предмети розфасувати по коробках і заховати, поки будуть проводитися роботи.
 • Великі речі, які винести проблематично або нікуди подіти, можна тимчасово залишити. За умови, що це не завадить роботі. Але їх слід завісити щільним матеріалом, який не пропустить пил та інші забруднення. Точно таким же матеріалом можна прикрити вікна і двері, а також інші поверхні, які не хочете пошкодити фарбою.
 • Коли приміщення очищено від меблів, слід зняти розетки, вимикачі та іншу електрику. Зробити це потрібно, попередньо відключивши електрику. Можливо, в процесі захочете замінити всю фурнітуру на більш сучасну, під новий стиль.
 • Тепер можна приступати до демонтажу покриттів, що будуть змінюватися. Знімати потрібно підлогу, шпалери, стелю, тому все це слід зняти і подивитися, в якому стані знаходиться все, що під ним. Наприклад, на стіні під шпалерами можуть бути тріщини, які раніше не помітили. Це може вплинути на те, які роботи доведеться робити. Можливо, ремонт доведеться трохи доповнити.
 • Якщо в планах заміна вікон і дверей, їх бажано замовляти попередньо. Виготовлення займає деякий час, тому перш ніж знімати старі двері або вікна потрібно переконатися, що заміна вже готова і вона виконана за потрібними мірками.

Також важливо переконатися в тому, що сміття не залишиться на вулиці, а його вивезуть. Особливо, якщо будівельного сміття буде багато.