обновлено
17.10.2018
17:40

Метки сюжета

Порошенко заявляє, що підписав закон про впровадження вітання "Слава Україні" в українській армії та поліції

Президент України Петро Порошенко заявляє, що підписав ініційований ним і схвалений Верховною Радою закон, згідно з яким в українській армії та поліції впроваджується вітання "Слава Україні". Интерфакс-Украина >>  11.10.2018 17:02

У статуті внутрішньої служби Збройних сил України впорядкували ритуал підняття державного прапора України. Зауважимо, що відповідно до чинного законодавства при врученні бойового прапора особа вітає особовий склад з його отриманням, а військовослужбовці відповідають трикратним "Слава". Закон передбачає, що при врученні прапора особа вітає особовий склад словами "Слава Україні!", а військовослужбовці відповідають "Героям слава!"

При доопрацюванні до другого читання вирішили замінити слово "товариш" словами "пан (пані)" у статуті внутрішньої служби ЗСУ та стройовому статуті ЗСУ.

Також внесено зміни до закону про Нацполіцію, відповідно до яких під час перебування поліцейських у строю на вітання керівника або старшого за спеціальним званням "Слава Україні!" усі поліцейські, які перебувають у строю, відповідають "Героям слава!" Те саме відбувається при прощанні.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до статутів Збройних сил України. Зокрема, йдеться про запровадження військового привітання "Слава Україні!" - "Героям слава!", заявив глава держави під час виступу перед військовослужбовцями в Хмельницькій області, передає "112 Україна".

"Дисципліна не позбавляє від необхідності поважати професіонала, поважати патріота, поважати людину, поважати військовий колектив. Такий підхід підказує і напрям оновлення військових статутів. Перші кроки ми вже зробили декілька тижнів тому, коли парламент підтримав пропозиції президента, ухвалив закони і я його підписав щодо зміни військових статутів стосовно військового вітання. "Слава Україні" сьогодні є природнім для кожного українського вояка і громадянина", - заявив президент.

Згідно із законом, у стройовому статуті ЗСУ передбачено вітання "Слава Україні!" та відповідь "Героям слава!"

День

ФОТО:

День: Порошенко підписав закон про військове вітання "Слава Україні!" Unn.com.ua: Порошенко підписав закон щодо військового вітання "Слава Україні!" Радіо Свобода: Порошенко підписав закон, який вводить військове привітання Слава Україні! Интерфакс-Украина: Порошенко заявляє, що підписав закон про впровадження вітання "Слава Україні" в українській армії та поліції

Мнение пользователей ресурса Еспресо TV

— "Вітаю" для обох сторін було б достатньо, а то все одно виглядає як "пережитки советсткого прошлого", коли казали "Желаю здравия, товариш майор и т.д." - News
— та у них с августа они рвутся не переставая...сплошная канонада разорванных пердаков... - Taras
— За поребриком рванули пердаки )))) - News

Другие новости темы:


Еще ссылки (6) про «Порошенко заявляє, що підписав закон про впровадження вітання "Слава Україні" в українській армії та поліції»

Смотри также:

Калейдоскоп событий