Росія не має права проводити призов до армії в окупованому Криму, - заява ЄС

Європейський Союз продовжує очікувати від Росії припинення усіх порушень міжнародного права на Кримському півострові.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк сказав, що указ президента РФ Володимира Путіна, яким українців позбавлено права володіти землею в окупованому Криму, як і черговий незаконний призов кримчан на військову службу, є грубим порушенням міжнародного права.

Еспресо TV (espreso.tv) fulldate, 22.05.2020 18:54

Росія не має права проводити обовязковий призов на військову службу в окупованому Криму, оскільки це є порушенням Четвертої Женевської конвенції, стороною якої є РФ.

Главком (glavcom.ua) fulldate, 22.05.2020 19:10

Росія порушує Четверту Женевську конвенцію, стороною якої є, призиваючи місцевих жителів на військову службу в окупованому Криму.


В Євросоюзі висловили глибоке занепокоєння обов'язковим призовом, який РФ здійснює в незаконно анексованому Криму і в рамках якого на військову службу у російські збройні сили вже було направлено щонайменше 21 тис. чоловіків.


Про це повідомляється у заяві Європейського Союзу, яку цитує "Укрінформ" "Відповідно до Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, стороною якої є Росія, "окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Таким чином, ця призовна кампанія є порушенням міжнародного гуманітарного законодавства.


Фото сюжета