Сейм Латвії заборонив георгіївську стрічку

Латвійці вважають георгіївську стрічку символом, що прославляє тоталітарний режим.

У середу, 17 вересня, Сейм концептуально підтримав поправки до Закону про безпеку громадських розваг і святкових заходів та поправки до Закону Про мітинги, ходу і пікетування, які забороняють використання георгіївської стрічки в громадських розважальних і святкових заходах, а також під час мітингів, маршів і пікетів, йдеться у повідомленні.

Главком (glavcom.ua) fulldate, 17.09.2020 18:53

Наразі під час публічних заходів законом забороняється використання прапорів, гербів і гімнів колишнього СРСР, його республік і нацистської Німеччини, нацистських свастик, знаків SS і радянської символіки - серпа і молота, а також їх стилізації.

Еспресо TV (espreso.tv) fulldate, 17.09.2020 19:22

У чинному законодавстві Латвії вже заборонено використовувати під час публічних заходів прапори, герби та гімни СРСР, його республік, і нацистської Німеччини, свастику, знаки SS і радянської символіки - серпа і молота, а також їх стилізації, крім випадків, коли метою їх використання не є прославлення тоталітарних режимів чи виправдання вчинених ними злочинів.


Виняток робиться лише в тому разі, якщо все вищеперераховане не використовується для прославлення тоталітарних режимів або виправдання вчинених режимами злочинів.

Високий замок (wz.lviv.ua) fulldate, 17.09.2020 20:00

«У середу, 17 вересня, Сейм концептуально підтримав поправки до Закону про безпеку громадських розваг і святкових заходів та поправки до Закону «Про мітинги, ходу і пікетування», які забороняють використання «георгіївської стрічки» в громадських розважальних і святкових заходах, а також під час мітингів, маршів і пікетів», - мовиться у повідомленні на сайті Сейму, передає Радіо Свобода.

День (www.day.kiev.ua) fulldate, 17.09.2020 23:07

Фото сюжета