«БТУ-Центр» за біологічну допомогу збереження врожаю

Щорічно аграрії, що займаються вирощуванням ріпаку, сої, гороху, квасолі втрачають значну частину насіння через його осипання. Це трапляється через нерівномірне достигання цих культур, а також несприятливі погодні умови (значні перепади температури, затяжні зливи, град, буревії) які часто трапляються у період достигання цих культур. Тому важливо вчасно застосувати препарати, які запобігають цьому. 

Зазвичай щоб цьому запобігти аграрії використовують різноманітні клеї. Їх дія спрямована на запобігання розтріскування стручків. На ринку представлена велика кількість препаратів, призначених для склеювання стручків ріпаку озимого і ярого, сої та гороху.

Хімічні клеї утворюють суцільну непроникну плівку, через яку неможливі процеси дихання та  фотосинтезу, при цьому насіння не визріває повністю, а висихає у фазі зрілості, яка була на момент обробки рослин. В результаті насіння оброблене таким клеєм насіння має невисоку якість,  підвищений відсоток вологості, внаслідок чого господарю доводиться витрачати додаткові кошти на застосування десиканту або на досушування насіння після збирання.

Біологічні клеї, навпаки, не руйнують покривні тканини стручків та не заважають вільному проходженню процесів дихання та фотосинтезу. 

Одним з кращих біологічних клеїв, представлених сьогодні на ринку, є Липосам біоклей®.

Липосам® біоклей призначений для склеювання стручків ріпаку та бобових культур, коробочок льону та бавовнику, а також запобігання розтріскування плодів кісточкових плодових культур. До складу біоклею Липосам® входить липкогення композиція біополімерів природного походження які мають клейові властивості.

Завдяки такому складу на стручках ріпаку та сої утворюється сіточка на зразок еластичного бинта, яка запобігає розтріскуванню та не заважає процесам росту, дозрівання, диханню та фотосинтезу. Це дозволяє продовжити період вегетації та покращити якість продукції.  

Основною причиною розтріскування плодів є перепади температури та вологості, що призводять до послаблення швів та деформації стулок бобів, стручків та коробочок. 

Липосам® біоклей запобігає проникненню вологи в середину плодів та водночас не заважає їй вільно виходити назовні.

Застосовувати біоклей необхідно за 2-4 тижні до збору насіння, коли верхній ярус стручків починає бурітить, але вони ще вигинаються в дугу «U». Норма витрати біоклея Липосам для обробки посівів ріпаку становить від 0,7 до 1,0 л на 1 гектар. 

Обприскування посівів ріпаку можна проводити як за допомогою наземної техніки так і за допомогою авіації (літак, дельтаплан), так і за допомогою. Варто сказати, що на відміну від багатьох хімічних клеїв, які вимагають  подвійної перехресної обробки, за застосування  біоклею  Липосам® достатньо однієї обробки.

Вносити біоклей варто у суху погоду при діапазоні температур від 5°С до 30°С.

На бобових культурах, льоні та бавовнику Липосам® біоклей використовують у фазі біологічної та технічної стиглості. На плодових, ягідних культурах та винограді за 2-4 тижні до збирання урожаю.

Застосування препарату Липосам® біоклей залежно від погодних умов можливе  як самостійно так і сумісно з десикантами.

Наприклад, якщо у період збирання передбачаються затяжні дощі, які унеможливлять збір урожаю, тоді  біоклей доцільніше застосувати сумісно із десикантом та зібрати врожай до випадання опадів. Якщо на певній культурі не вдалося застосувати біоклей в оптимальні строки, то можна внести його перед збиранням, але в цьому разі потрібно збільшити норму використання до максимально рекомендованої. Слід зауважити, що норма використання Липосаму® біоклею також коливається залежно від способу обробки посівів. Мінімальну норму препарату  можна застосовувати за обробки авіаційним методом, з урахуванням невеликої фітомаси. В разі надземного обприскування та невеликої фітомаси — середню. А зі збільшенням фітомаси слід пропорційно збільшити норму використання за обох способів застосування.

Детальна консультація від фахівців компанії та замовлення доступні на сайті компанії: https://btu-center.com/.