МЗС вимагає від РФ скасувати вирок незаконно засудженим фігурантам білогорської "справи Хізб ут-Тахрір"

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає УНН.

Зазначені вироки є черговим доказом використання російської судової системи, яка не має нічого спільно з правосуддям, для продовження політики переслідувань кримських татар та придушень будь-яких ознак інакомислення в окупованому Криму, зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Unn.com.ua (www.unn.com.ua) fulldate, 12.01.2021 10:32

Українське МЗС вимагає від Росії скасувати рішення суду і негайно звільнити Енвера і Різу Омерових, Айдера Джаппарова, а також усіх незаконно утримуваних громадян України.


Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку із ганебним рішенням Південного окружного військового суду Російської Федерації від 12 січня 2021 року про засудження трьох громадян України - Айдера Джаппарова, Енвера Омерова та Різи Омерова у справі т.зв. «Білогорської групи Хізб ут-Тахрір» за сфабрикованими звинуваченнями в «організації та участі в діяльності терористичної організації та насильницькому захопленні й утриманні влади». Вони були незаконно затримані на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим силовими структурами окупаційної адміністрації РФ 10 червня 2019 року та у порушення норм міжнародного права переміщені на територію Росії до м. Ростов-на-Дону.

Офiцiйно () fulldate, 12.01.2021 11:31

12 січня о 10:00 за місцевим окупаційний суд оголосив вироки Омеровим та Джаппарову.

Еспресо TV (espreso.tv) fulldate, 12.01.2021 11:54

Фото сюжета