Конституційний суд планує завтра розглянути указ Зеленського про відсторонення Тупицького

Оскільки Указ Президента України є чинним, не визнавався у встановленому порядку незаконним чи неконституційним, відповідно до частини 3 статті 106 Конституції України він є обовязковим до виконання на території України. Таким чином, на зборах суддів чи спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду може бути вирішено питання виключно про подальшу організацію роботу Суду з урахуванням відсторонення судді Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду, підсумувала Совгиря.

Питання про конституційність зазначеного Указу Президента може бути розглянуто Конституційним Судом виключно у разі подання до Суду відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією і Законом Про Конституційний Суд України.

Unn.com.ua (www.unn.com.ua) fulldate, 04.01.2021 12:19

Вона зазначила, що за наявною інформацією на 5 січня призначено збори суддів Конституційного Суду, на яких будуть розглядатися питання щодо указу президента Володимира Зеленського про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького строком на 2 місяці.

Еспресо TV (espreso.tv) fulldate, 04.01.2021 13:02

Рішення щодо конституційності будь-якого акту, зокрема й указу президента, може бути ухвалено виключно на пленарному засіданні .

Ракурс (racurs.ua) fulldate, 04.01.2021 14:07

30 грудня Конституційний суд жорстко відповів президенту Володимиру Зеленському на указ про відсторонення голови Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Главком (glavcom.ua) fulldate, 04.01.2021 14:17

Представник Верховної ради в КСУ Совгиря Ольга повідомила, що 5 січня Конституційний суд розгляне питання про відсторонення від посади голови КС Олександра Тупицького, передає РБК-Україна.

СтопКор (stopcor.org) fulldate, 04.01.2021 14:25

Фото сюжета

Источники сюжета