Трюдо та Мей обговорили на саміті G7 питання світової безпеки, Україну та КНДР

Канцлерка наголосила, що це була "загальна думка" учасників зустрічі. День >>  09.06.2018 09:48

Трюдо і Меркель також погодилися активізувати зусилля щодо захисту світового океану, рівності статей, полегшення доступу жінок і дівчат до освіти.

"Лідери наголосили на важливості прийняття G7 спільних дій щодо океанів, у тому числі зменшення забруднення пластиком, а також згадали про необхідність підвищення уваги до утворення жінок і дівчат, особливо в нестабільних державах і кризових ситуаціях", — підсумували в офісі прем’єра Канади.

Нагадаємо, канцлер ФРН Ангела Меркель оголосила "загальну думку" з питання про повернення Росії у G7, згідно з якою представники Євросоюзу на зустрічі країн G7 у Квебеку вважають, що умови, необхідні для повернення Росії до переговорів у такому форматі, ще не досягнуті. Німеччина, Франція, Італія і представники ЄС, за словами Меркель, єдині в думці, що повернення Росії в G7 "можливо тільки при істотному прогресі в рішенні проблем з Україною". Канцлерка наголосила, що це була "загальна думка" учасників зустрічі.

Додамо також, що президент Європейської Ради Дональд Туск виступає проти перегляду формату G7 та повернення до нього Росії.

Прем’єр-міністри Великої Британії та Канади Тереза ​​Мей і Джастін Трюдо обговорили на полях саміту G7 питання світової безпеки, у тому числі ситуацію в Україні та КНДР. Про це йдеться в заяві прес-служби глави канадського уряду, поширеному в п’ятницю, 8 червня, сайтом саміту, передає УНН.

"Прем’єр-міністри обговорили основні завдання G7, такі як економічне зростання і створення робочих місць, а також тему міжнародної безпеки, включаючи Північну Корею і Україну", — наголошується в документі.

День

ФОТО:

День: Трюдо та Мей обговорили на саміті G7 питання світової безпеки, Україну та КНДР

Калейдоскоп событий