ОБСЄ підтвердила: російські терористи вночі обстріляли дитячу лікарню Донецька, щоб звинуватити ЗСУ

Мешканці розповіли спостерігачам, що обстріл стався протягом минулої ночі. Национальный антикоррупционный портал АНТИКОР >>  09:19

Висновки української сторони СЦКК у своєму звіті від 25 червня 2016 року, підтвердила і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ: "СММ уточнювала повідомлення про обстріли. У житловому районі підконтрольного "ДНР" Кіровського району (8 км на захід від центру Донецька) СММ бачила чотири відносно свіжі воронки, які, за оцінками спостерігачів, виникли внаслідок ударів від пострілів артилерійськими снарядами (невстановленого калібру), два з яких було випущено з північно-північно-східного напрямку. СММ бачила зруйнований дах дев'ятиповерхового будинку і сліди від осколків на сходах першого поверху лікарні. Мешканці розповіли спостерігачам, що обстріл стався протягом минулої ночі. Чотири мешканці будинку (жінки віком від 60 до 80 років) показали спостерігачам поранення, яких вони, за їхніми словами, зазнали від битого скла віконних шибок, розтрощених внаслідок обстрілу".

"Отож, і українська сторона, і представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які безпосередньо проводили розбір вказаного вище обстрілу житлових кварталів міста Донецьк, одностайні у своїх висновках обстріл житлового будинку за адресою м. Донецьк, вул. Бірюзова 35а було здійснено з напрямку та місця, де українські Збройні Сили, на жаль, наразі відсутні. Водночас, враховуючи наявність в окупованому Донецьку та околицях чималої кількості озброєння НВФ ОРДО, що давно мало бути відведеним на визначені Мінськими угодами відстані, а також отриману інформацію, можна стверджувати про факт чергової цинічної провокації проведеної ОРДО проти народу України, який змушений на цей час проживати в захопленому НЗФ ОРДО місті", — підкреслив Віталій Іванов.

Фото: Facebook / Прес-центр АТО

Українська сторона СЦКК встановила орієнтовні координати, звідки вівся обстріл: 47°59'07.6"N 37°44'42.7"E (вогневі позиції ствольної артилерії поблизу району, відомого під назвою "Дурна Балка") і відстань до пошкоджених будівель — близько 7,5 км. Українські спостерігачі оголосили: СЦКК "засуджує ганебну практику членів незаконних збройних формувань ОРДО/ОРЛО щодо дестабілізації обстановки в зоні антитерористичної операції, закликає припинити руйнування інфраструктури та житлових приміщень захоплених територій заради досягнення своїх корисливих інтересів".

Нагадаємо, зараз за даними штабу АТО, найгарячіша ситуація на фронті - саме на Донецькому напрямку, бойовики гатять з артустановок та мінометів.

Джерело: 5 канал

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) Віталій Іванов на сторінці прес-центру штабу АТО оприлюднив термінове повідомлення. З його слів, 24 червня 2016 року на сайті окупаційної адміністрації міста Донецьк було розміщено довідку про обстріли житлового фонду міста Збройними силами України. А вже за дві години, о 9:59, проросійські інформаційні ресурси зарясніли такими заголовками "Ночной обстрел Донецка: повреждены многоквартирные дома и детская поликлиника", "Улица Бирюзова после ночного украинского обстрела".

"Проведений детальний аналіз фотофіксації одного з епізодів оприлюдненої інформації підтвердив найгірші побоювання — незаконні збройні формування знову зважилися на чергову цинічну провокацію! Цього разу об’єктом провокативного обстрілу зі сторони НЗФ ОРДО, з-поміж інших, стала і поліклініка №3 міської лікарні №25, що знаходиться за адресою вул. Бірюзова, 35а", — зазначив речник СЦКК. У соціальних мережах факт обстрілу прокоментували так: "Вул. Бірюзова, 35а — попадання в будинок з поліклінікою №25. Дитяче відділення і провід високовольтний на шляху лежить".

Зі слів офіцера, "спеціалізовані джерела вказують на те, що за такою адресою розташована поліклініка №3 міської лікарні №25 і там, цілком вірогідно, може розташовуватися дитяче відділення. Подальше вивчення фотодоказів місця події дозволило визначити і напрямок обстрілу житлового будинку за адресою м. Донецьк, вул. Бірюзова 35-А. Отож, обстріл вівся з північно-східного напрямку, тобто абсолютно з протилежного боку від місць розташування сил АТО".

Разом з тим, згідно з даними СЦКК, у ніч з 23 на 24 червня 2016 року, російська сторона Центру не зафіксувала факти обстрілів міста Донецьк з боку Збройних Сил України, а під час ранкового брифінгу 24 червня, в присутності представників СММ ОБСЄ, офіційно підтвердила свою інформацію — обстрілів Донецька в нічний час 24 червня 2016 року з боку сил АТО не було.


Калейдоскоп событий

Найдите нас на VK