Головним принципом Національного плану дій буде пріоритетність забезпечення прав усіх дітей в Україні. Урядовий портал >>  25.08.2016 11:54

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив план заходів з виконання у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року. У Мінсоцполітики наголошують, що Закон України „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року” від 05.03.2009 № 1065-VI – це перший законодавчий акт України, метою якого є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в Україні відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини та з урахуванням цілей розвитку, проголошених Декларацією тисячоліття ООН, і стратегії Підсумкового документа Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН „Світ , сприятливий для дітей”. На виконання зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України щорічно затверджувалися заходи, спрямовані на виконання Загальнодержавної програми . 201 6 рік – це останній рік дії згаданої програми, розповідають у Міністерстві. На цей рік передбачено реалізацію 157 заходів, спрямованих на збереження здоров’я дитини, підвищення якості медичних послуг для дітей, оздоровлення та відпочинок дітей, запобігання дитячій інвалідності, ВІЛ/ СНІДу , туберкульозу та наркоманії серед дітей та молоді, упорядкування системи обліку бездоглядних і безпритульних дітей, удосконалення системи соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, сприяння своєчасному виявленню бездоглядних дітей, охоплення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання. До виконання цих заходів центральними органами виконавчої влади залучатимуться громадські організації, що сприятиме становленню громадянського суспільства в Україні. Також у Мінсоцполітики поінформували, що на сьогодні триває робота над проектом Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року, в якому будуть враховані  зауваження  Факультативних  протоколів  до Конвенції про права дитини, пріоритетні напрямки Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016 – 2021), положення Стратегії з прав людини (розділ „Забезпечення прав дитини”), затвердженої Указом Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 , та використано позитивний досвід у сфері забезпечення прав дитини. Головним принципом Національного плану дій буде пріоритетність забезпечення прав усіх дітей в Україні.   

Урядовий портал


Другие новости темы:


Еще ссылки (2) про «Триває завершальний етап реалізації Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року»

Калейдоскоп событий