Папа Франциск під час візиту в Єреван засудив геноцид вірменів

Минулого року понтифік уже називав убивства вірмен "першим геноцидом ХХ століття", викликавши різку реакцію Анкари. Еспресо TV >>  24.06.2016 21:46

Він додав, що ці убивства "стали можливими через викривлені расові, ідеологічні чи релігійні цілі, що затьмарили розуми мучителів аж до рівня планування винищення цілих народів".

Слова папи в Єревані зустріли оваціями.

Анкара поки не давала нових коментарів щодо цього.

За оцінками вірменських та багатьох незалежних істориків, під час Першої світової війни внаслідок систематичних убивств загинули 1,5 млн вірмен. Геноцид вірмен засудили багато країн світу.

Туреччина визнає, що багато вірменів-християн, які жили в Османській імперії, були вбиті під час зіткнень з урядовими військами під час Першої світової, але вважає число загиблих завищеними і заперечує, що вбивства відбувалися виключно за національною ознакою.

Папа Франциск назвав масові убивства вірменів у Османській імперії у 1915 році "геноцидом" під час свого візиту до Єревана.

Минулого року понтифік уже називав убивства вірмен "першим геноцидом ХХ століття", викликавши різку реакцію Анкари.

"Ця трагедія, цей геноцид, на жаль, ознаменував початок печальної серії великих катастроф минулого століття", - сказав понтифік у зверненні до вірменського президента Сержа Саргсяна цього разу.

BBC Ukrainian

ФОТО:

Еспресо TV: Слова Папи Франциска про засудження геноциду вірмен зустріли оваціями

Калейдоскоп событий