За попередніми підрахунками, на реставрацію синагоги необхідно було віднайти щонайменше півмільйона доларів США. Три роки тому Федерація єврейських общин України та благодійний фонд Ор Авнер взялися за відновлення пам'ятки. zaxid.net >>  14:06

Та нещодавно фонд знайшов спонсорів, які виділили кошти на укріплення стін старої споруди.

До речі, найбільшу галицьку синагогу свого часу малював видатний польський художник єврейського походження, однокласник Івана Франка Маврицій Готліб (1856-1879).

Триває реставрація Дрогобицької хоральної синагоги, яка збудована у 1865 році. Цей храм був найбільшим у Східній Галичині. Після Другої світової війни її закрили й перетворили на склад солі. Згодом тут розмістилася меблева крамниця. Як повідомив власкор ZAXID.NET, на початку дев'яностих синагогу повернули місцевій єврейській громаді та невдовзі її двічі пограбували й підпалили. Протягом десяти років за її відновлення ніхто не брався. За попередніми підрахунками, на реставрацію синагоги необхідно було віднайти щонайменше півмільйона доларів США.

Три роки тому Федерація єврейських общин України та благодійний фонд Ор Авнер взялися за відновлення пам'ятки. Спершу будівельники виготовили новий дах, аби запобігти подальшому руйнуванню пам'ятки. Нове перекриття встановили торік і більш як на півроку роботи було зупинено через брак коштів.

zaxid.net


Калейдоскоп событий