Прем

Єврокомісія оголосила про готовність скасувати необхідність для громадян України відкривати короткострокові візи для подорожей по Шенгенській зоні. Час.ua >>  21.04.2016 16:10

Депутат від Ліберальної партії, до якої входить і нідерландський прем'єр, Хан тен Броке заявив, що він не вірить у виконання Україною всіх критеріїв. "Єврокомісія може пропонувати все що хоче. Але це не означає, що ми згодні", - сказав він, пише dt.ua.

Тим часом, прем'єр-міністр Марк Рютте відклав ухвалення рішення щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС до кінця червня, коли будуть відомі результати референдуму щодо членства Великобританії. У всякому разі, запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС ніяк не стосується угоди про асоціацію, проти якої проголосували нідерландці на референдумі на початку квітня.

Однак, якщо Рюте підтримає скасування віз, це все одно виставить його в поганому світлі, а євроскептики почнуть звинувачувати його у ігноруванні думки громадян. "Що б він не зробив, рішення буде ще й підсилене фактом, що саме Нідерланди зараз головують у ЄС", - йдеться в статті.

Видання також повідомляє з посиланням на власні джерела, що деякі країни ЄС можуть поставити перед Брюсселем вимогу відкласти безвізовий режим, щоб подивитися, чи Україна дійсно проводить антикорупційні реформи. Також вони можуть скористатися загостренням міграційної кризи в ЄС чи ескалацією війни в Донбасі, щоб заблокувати лібералізацію візового режиму для українців.

Єврокомісія оголосила про готовність скасувати необхідність для громадян України відкривати короткострокові візи для подорожей по Шенгенській зоні.

І цим самим вона поставила уряд Нідерландів у непросте становище. Про це пише EUObserver, зауважуючи, що власна ж партія прем'єр-міністра Марка Рютте заявила про "передчасність" лібералізації візового режиму для українців.

Час.ua

ФОТО:

Час.ua: Єврокомісія поставила уряд Нідерландів у непросте становище

Калейдоскоп событий