обновлено
24.06.2018
10:20
Порошенко зустрівся із лідерами фракцій і зробив заяву щодо церкви

Порошенко також зауважив, що єдина українська православна церква не буде державною. 1NEWS >>  17.04.2018 16:33

"І просив би вас, шановні колеги, тому що є речі, які нас об'єднують, тому що президент є представником українського народу, і парламент є представником народу, щоб парламент підтримав це звернення, і зробив це якомога швидше", - додав президент.

Нагадаємо, що сьогодні Порошенко заявив про те, що Україна як ніколи близька до створення автокефалії помісної церкви.

Зазначимо, що з початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус має Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

Крім того, в Україні також існує  невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

Президент України Петро Порошенко має намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні, а також закликає Верховну Раду підтримати його. Про це повідомив президент України під час зустрічі з головами парламентських фракцій, передає "112 Україна".

"Я, як президент, прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха, до його святості (Варфоломія, - ред.) з проханням про надання томосу Українській незалежній, точніше, помісній автокефальній церкві", - заявив Порошенко.

Також президент закликав Верховну Раду підтримати його звернення.

День

ФОТО:

Главком: Порошенко зустрівся із лідерами фракцій і зробив заяву щодо церкви Зеркало недели (газета): Порошенко просить Вселенського патріарха видати томос про автокефалію Православної церкви в Україні День: Порошенко підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії УПЦ

Другие новости темы:


Еще ссылки (5) про «Порошенко зустрівся із лідерами фракцій і зробив заяву щодо церкви»

Калейдоскоп событий