обновлено
20.07.2019
08:41
Філарет скликає Помісний собор, щоб повернути Київський патріархат

Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Щоденний Львів >>  11.06.2019 14:55

Почесний патріарх уточнив, що планує скликати помісний собор Української православної церкви Київського патріархату, а не ПЦУ.

Також на сьогоднішньому форумі учасники планують затвердити звернення до президента Володимира Зеленського з проханням "підтримати Українську православну церкву — Київський патріархат від будь-якого посягання".

"Собору помісного Київського патріархату 15 грудня не було, а був збір підписів під постановою помісного собору. Ми ту постанову на помісному соборі відкинемо і він буде для нас не дійсним", — сказав Філарет.

За його словами, так він зможе "зберегти Київський патріархат. Він хоч буде і маленьким, але виросте у велику церкву".

Також почесний патріарх продовжив як і раніше звинувачувати предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у залежності від Вселенського патріархату.

"Епіфаній — слуга Вселенського патріарха. Поставив грека вікарним єпископом, щоб він спостерігав і передавав інформацію Вселенському патріарху, щоб передавав вказівки через нього що робити", — сказав Філарет.

Він додав, що "так звана ПЦУ служить інтересам греків".

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет вирішив скликати "помісний собор" Київського патріархату.

Про це повідомляє "ВВС Україна".

Про це він сказав у відповідь на питання журналістів перед початком форуму "За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат!".

"Ми скликаємо помісний собор, на якому не затвердимо рішення того собору, який був 15 грудня 2018 року. Значить, він для нас не є обов'язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня", - сказав Філарет.

День

ФОТО:

День: Почесний патріарх ПЦУ Філарет скликає "собор" на 20 червня Unn.com.ua: Філарет скликає собор для збереження Київського патріархату Главком: Філарет скликає Помісний собор, щоб повернути Київський патріархат Щоденний Львів: Філарет скликає собор для збереження УПЦ КП

Другие новости темы:


Еще ссылки (3) про «Філарет скликає Помісний собор, щоб повернути Київський патріархат»

Калейдоскоп событий