обновлено
23.02.2019
19:32

На прохання Світового фонду збереження дикої природи на Закарпатті створено регіональний ландшафтний парк "Притисянський"

На прохання Світового фонду збереження дикої природи на Закарпатті створено регіональний ландшафтний парк "Притисянський"

Фауна надзвичайно різноманітна: зафіксовано до 74% видів ссавців Закарпаття, понад 60 видів денних метеликів, 160 видів водних жуків, 278 видів жуків-турунів, 12 видів земноводних та п’ять видів плазунів у різні пори року тут зустрічаються від 158 до 192 видів птахів із 229 видів, які є на Закарпатті. ClipNews.info >>  10:06

Депутати Закарпатської обласної ради 7 серпня, під час засідання 25 сесії, прийняли рішення про створення регіонального ландшафтного парку "Притисянський" площею 10,3 тисяч га.

Висловив підтримку закарпатцям і Світовий фонд збереження дикої природи (WWF), який профінансував окремі наукові проекти.

"Територія парку складається з трьох частин: міждамбовий простір Тиси (це остання незарегульована ріка в Європі), Латориці, де ще збереглися болота та ліси, а також Боржавський масив.

Загалом у заплавних та призаплавних ділянках відзначено більш, ніж 20% видів Червоної книги України, близько 7% Європейського Червоного списку та 65% видів, рідкісних для Закарпаття. "Створення такого парку на Закарпатті – це чудовий шанс для розвитку територій, туризму та рекреації.

Закарпаття знане для пересічних туристів більше як гірський регіон, по унікальній рівнинній частині Закарпаття є маловідомим. ClipNews.info >>


Калейдоскоп событий