"Газпром" збільшив заявку на транзит газу територією України на 20%

Рівень збільшення заявки у кілька разів перевищує передбачений контрактом НАК "Нафтогаз України" з російською компанією. Интерфакс-Украина >>  05.09.2016 20:41

У компанії також наголошують, що "виконання сьогоднішньої заявки є доброю волею української сторони, як сумлінного транзитера газу та надійного партнера ЄС", оскільки ще у 2014 році "Газпром" відмовився від послуг балансування транзиту "Укртрансгазом", до яких вдавалися за подібних ситуацій раніше.

За даними "Нафтогазу", за січень – серпень поточного року через газотранспортну систему України для європейських споживачів надійшло 50,2 млрд куб. м російського газу, що на 19% більше, ніж торік.

Сама Україна не купує російський газ від кінця листопада зими минулого року. Минулий опалювальний сезон став першим, який Україна прожила,У Росії сподіваються, що не втратили Україну, як ринок газу

.

НАК "Нафтогаз" повідомив про неочікувану заявку від російського "Газпрому" на збільшення на 20% обсягів транзиту газу до Європи. У компанії твердять, що попри те, що це не передбачено контрактом, Україна виконає цю заявку.

"Рівень збільшення заявки в декілька разів перевищує передбачений контрактом НАК "Нафтогаз України" з російською компанією. Незважаючи на це, Україна виконає цю заявку в повному обсязі",- йдеться у повідомленні "Нафтогазу".

За інфомацією "Нафтогазу", "раптове збільшення заявки пов’язане із зупинкою на ремонт трубопроводу OPAL, який з’єднує газогін Північний потік із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи".

BBC Ukrainian

ФОТО:

Интерфакс-Украина: "Газпром" збільшив заявку на транзит газу територією України на 20%

Другие новости темы:


Еще ссылки (1) про «"Газпром" збільшив заявку на транзит газу територією України на 20%»

Калейдоскоп событий