Папа Франциск створив комісію щодо жінок-дияконів

Пресвітери мають дотримуватися целібату, тоді як дияконам дозволено одружуватися. Європейська правда >>  02.08.2016 16:19

Сан диякона є першим ступенем святого таїнства священства із трьох можливих у католиків (разом із пресвітером і єпископом).

Прибічники ініціативи наполягають, що жінки майже не представлені у католицькій церкві, і можливість возведення їх у сан диякона дасть жінкам більшу роль у прийнятті рішень у межах церкви.

Уперше папа заявив, що хоче скликати комісію щодо цього питання у травні цього року. Водночас у Ватикані наголосили, що папа поки що не розглядає можливість возвеведення жінок у сан пресвітерів.

Наразі усі католицькі пресвітери і диякони - чоловіки. Пресвітери мають дотримуватися целібату, тоді як дияконам дозволено одружуватися. Диякони можуть відслужити панахиду чи похорон, проте не можуть відслужити месу.

Папа Римський Франциск створив спеціальну комісію, що має вивчити, чи мають жінки отримати дозвіл на набуття сану диякона у католицькій церкві.

До комісії входить семеро чоловіків та шість жінок. Вони, зокрема, мають дослідити історичну роль жінки у ранні роки становлення католицької церкви.

BBC Ukrainian


Калейдоскоп событий