Рада відхилила квоти на україномовні пісні

У результаті 245 народних депутатів підтримали пропозицію про повернення обох законопроектів на розгляд комітету. Час.ua >>  02.06.2016 16:10

Законопроект пропонував поступове встановлення квот на україномовний музичний продукт - 25% протягом першого року дії законопроекту, 30% - протягом другого року і 35%, починайчи з третього року.

Група народних депутатів пропонували ухвалити альтернативний законопроект №3882-1, яким передбачалося встановлення квот тільки для так званих «форматних» радіостанцій.

Зрештою, за ухвалення першого законопроекту проголосував 191 нардеп, а другого - 221.

Після цього присутні у залі віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко та голова комітету з питань свободи слова запропонували повернутися до розгляду законопроекту №3822-1 з уточненням про скасування поняття «форматні» радіостанції. Спочатку це рішення підтримали 228 депутатів, однак під час нового голосування лише 219 чого не достатньо.

У результаті 245 народних депутатів підтримали пропозицію про повернення обох законопроектів на розгляд комітету.

Як повідомлялося, 17 травня депутати змінили квоти на трансляцію програм для українського телебачення.

Народні депутати відмовилися ухвалювати законопроекти №3822 та №3822-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» у редакції комітету. За повернення питання на розгляд у комітет з питань свободи слова та інформаційної політики проголосували 245 нардепів, пише tyzhden.ua.

Перший законопроект передбачав запровадження 35% квот на україномовні пісні у радіоефірі.

«Радіоорганізації забезпечують частку пісень (словесно-музичних творів) (далі - пісні) державною мовою не менше 35 відсотків від загального часу звучання пісень, поширених протягом доби, а також у часових проміжках з 6 до 12, з 12 до 18, з 18 до 24 години», - йдеться у тексті законопроекту.

Окрім того, у загальному ефірі усіх телерадіомовників щонайменше 50% мав становити аудіовізуальний продукт, зроблений в Україні.

Час.ua


Калейдоскоп событий