ООН: бойовики в Фаллуджі використовують населення як живий щит

Загалом у місті залишаються близько 50 тисяч мирних жителів. Високий замок >>  01.06.2016 08:31

Всього в місті залишаються близько 50 тисяч мирних жителів. В ООН зазначають, що всі вони у вкрай важкому становищі, а активні бойові дії не дозволяють не тільки евакуювати їх, але навіть передати їм гуманітарну допомогу.

В даний час іракська армія намагається відбити Фаллуджу у бойовиків. Їй вже вдалося встановити контроль над околицями міста, і зараз військові просуваються у напрямку його центру.

Наступ на Фаллуджу почалося 22 травня. Перед його початком військові закликали мирних жителів залишити місто, проте багатьом з них бойовики не дозволили це зробити. При цьому вже на той момент правозахисники зафіксували нестачу продовольства у місті.

Організація "Ісламська держава" заборонена в багатьох країнах, включно з Росією. Фаллуджу члени організації захопили у 2014 році, зараз в місті близько 1,2 тисячі бойовиків. Місто має стратегічне значення, бо через нього проходить траса з Багдада до Сирії і Йорданії.

Експерти ООН заявляють, що бойовики екстремістської організації "Ісламська держава" під час оборони Фаллуджі - головного оплоту ісламістів в Іраку - використовують мирне населення як живий щит.

В організації стверджують, що отримали інформацію, що заслуговує на довіру, про захоплення в полон мирних жителів, в тому числі жінок і дітей. За даними ООН, бойовики перевезли їх до центру міста, щоб прикрити ними свої позиції.

BBC Ukrainian


Калейдоскоп событий