РФ відкликала з Білорусі посла Бабича

Москва відкликала свого посла в Білорусі Михайла Бабича. День >>  01.05.2019 22:37

Пізніше інформація була підтверджена офіційно: Путін своїм указом звільнив Михайла Бабича від обов'язків посла Росії в Білорусі. На цю посаду призначено сенатора і колишнього губернатора Іркутської області Дмитра Мезенцева.

Бабич був послом Росії в Білорусі з серпня 2018 року. Він перейшов на цю посаду з позиції повноважного представника президента Росії в Приволзькому федеральному окрузі.

Період роботи Бабича в Мінську збігся з початком більш активної політики російської влади на білоруському напрямку. Зокрема, на засіданні Вищої Євразійської економічної ради Володимир Путін заявив про необхідність зближення союзних держав.

Бабич активно захищав російську позицію і наполягав на тому, що торгові і фінансові відносини двох країн мають бути прозорими.

Раніше в квітні Бабич став об'єктом критики білоруського МЗС, який вважав, що дипломат руйнує відносини між двома країнами.

"Впродовж довгого часу деякі зовнішні сили безуспішно намагалися зруйнувати тісні і дружні відносини двох братніх народів. Так ось: те, що не вдалося цим зовнішнім силам упродовж декількох останніх десятиліть, успішно й ефективно вдається пану Бабичу буквально за кілька місяців", - говориться в заяві прес-служби МЗС.

Москва відкликала свого посла в Білорусі Михайла Бабича. За даними ЗМІ, про це Путіна неодноразово просив сам Олександр Лукашенко.

Офіційний Мінськ також висловлював невдоволення роботою дипломата і називав його "руйнівником відносин між двома країнами", передає censor.net.ua.

Спочатку про заплановану відставку з посиланням на джерела повідомили російські видання "Коммерсант" і "Интерфакс".

День


Калейдоскоп событий