На сьогодні виробники теплової енергії з відновлюваних джерел поставлені в нерівні умови з тими, хто використовує газ. Народна Рада >>  01.04.2016 16:08

На сьогодні виробники теплової енергії з відновлюваних джерел поставлені в нерівні умови з тими, хто використовує газ. Основними проблемами у галузі є субсидування вартості імпортного газу для певних категорій споживачів, тарифна політика, монополізм ТКЕ , недосконалість законодавчих механізмів щодо створення конкурентного середовища. З метою врегулювання зазначених проблем 30 березня 2016 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України  "Про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії" (реєстр. № 4334), до розробки якого долучилося і Держенергоефективності . Основними положеннями законопроекту є: - передача органам місцевого самоврядування повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування господарської діяльності з виробництва, транспортування і постачання теплової енергії з альтернативних джерел; - встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення. Законопроектом також передбачається створення рівних умов для виробництва теплової енергії з альтернативних джерел у порівнянні з діючими умовами виробництва тепла із газу. Прийняття цього законопроекту дозволить: - створити конкурентні умови для виробників тепла з альтернативних видів палива; - скоротити імпорт газу та замістити його місцевими видами паливами; - знизити собівартість теплової енергії та тарифи для кінцевих споживачів; - сприяти залученню іноземних і вітчизняних інвестицій у цю сферу; - збільшити кількість робочих місць, зокрема, при вирощуванні, збиранні та транспортуванні місцевих видів палива, виробництві необхідного обладнання тощо; - суттєво збільшити надходження до місцевих бюджетів. Картка законопроекту від 30.03.16  №4334  на сайті Верховної Ради України: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58568 Довідково Підприємства ТКЕ у 2014 році спожили 7,2 млрд. м 3 газу, у 2015 році – 6,6 млрд. м 3  газу. 

Урядовий портал


Другие новости темы:


Еще ссылки (1) про «У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії»

Калейдоскоп событий