обновлено
22.08.2017
01:37

Метки сюжета

Артем ФЕДЕЦКИЙ: «В чемпионат России не перешел бы»

Вже після Євро прийде час вудок та шашликів. - На тренуванні команда з Шевченком відпрацьовувала стандарти. - Форму української збірної називають найгіршою серед усіх команд-учасниць. А там вже що буде, то буде. Спорт.ua >>  01.04.2016 10:52

- На тренуванні команда з Шевченком відпрацьовувала стандарти. Це його ідея з креативним розіграшем штрафного в матчі з Уельсом?

- На тренуваннях такого не бачив. Це Андрій і Руслан домовились вже на полі.

- Форму української збірної називають найгіршою серед усіх команд-учасниць. Вам як?

- Головне, щоб фартова була. Мені особисто вона подобається. Я взагалі люблю це поєдниння жовто-синього. І до тіла форма приємна. Не чув в роздягальні, щоб хтось з наших скаржився.

- Тепер мову поведемо про чемпіонат. Майбутнє в «Дніпра» є?

- В мене і ще в десятка гравців контракти закінчуються 31 червня. Ніхто з нами мови про продовження не веде. Можливо це буде згодом. Не знаю.

- А цікаво грати в такому чемпіонаті України?

- Якщо чесно, то хочеться повернутися на чотири роки назад. Тоді через тур були справжні «заруби». Та й відвідуваність на кожному матчі. Тепер сумно за цим всім спостерігати.

- Мирон Маркевич сказав, що піде, якщо команду дискваліфікують з єврокубків...Вже дискваліфікували...

- Ми абстрагувались від усього цього. Залишились усі хто хоче грати. Є внутрішня джентельменська домовленість посісти третє місце. А там вже що буде, то буде. Але повірте, зараз ніхто ноги з боротьби не забере, інакше в роздягальні від своїх отримає «будь здоров». Ніхто не ниє «Ой, що буде». Всі працюють, а прийде час і кожен прийматиме рішення для себе.

- Чемпіонати яких країн подобаються?

- Англії, Німеччини. Вони доволі непрогнозовані.

- А якщо доведеться в чемпіонат Росії поїхали б?

- Ні, однозначно! Це неприпустимо, навіть не обговорюється. Але й судити футболістів, які туди поїхали не буду.

- В суспільстві ця полеміка прозвучала доволі гостро. Ось екс-партнер по збірній Олександр Алієв порекомендував експерту Йожефу Сабо брати в руки автомат і йти на війну...

- Хай тримає свою думку при собі.

- Тобі вже довелось тримати автомат...

- Це було в рамках зйомки телевізійної програми з прикордонниками. Було цікаво. Там є щось схоже з футболом. Ти теж залежиш від партнерів. Тільки от на кону стоїть життя.

- В «Дніпрі» справжній чемпіон з волонтерства Роман Зозуля. Але й ти теж намагаєшся допомогти...

- Дуже вразили поїздки в зону АТО. Там познайомився з справжніми героями. Тепер часто зідзвонюємось. Від них вдвічі приємніше отримувати смс-привітання з вдалою грою. Відчуваєш, що робиш шось потрібне. Але поговорив з нашими військовими і впевнений, що ніхто і нічого в нас не відбере з такими захисниками. От стоїть перед очима ще шкільна карта України, така синьо-жовта, і вірю, що скоро все повернеться в ті межі, що й на тій мапі.

- Артеме, що робиш на вихідних?

- Часу мало! Підходить пора вирішальних матчів, тому відпочивати будемо пізніше. Люблю порибалити, вимкнути телефон аби перемкнутися, але зараз часу нема. Вже після Євро прийде час вудок та шашликів.

- Шашлики полюбляєш? Зайвих кілограмів з відпустки багато привозиш?

- Найбільше було півтора кілограми. Але то за перші два-три дні зганяю. В мене з цим проблем не було. Хоча знаю і українців, і легіонерів, які 7-8 кілограмчиків привозили.

- Задоволений збором в національній команді?

- Найважливіше, що команда бачить, що в Михайла Фоменка є чіткий план підготовки і безпосередньо виступу на Євро. В середині колективу панує впевненість і її не руйнує критика збоку. Після останнього матчу подзвонив син, він зараз в Луцьку, бо підхопив вітрянку і весь в зеленці, і сказав, що йому сподобалось як команда грала. Так що полегшено видихнув. Він головний критик!

- Вітрянка доволі неприємна хвороба.

- Я перехворів в дитинстві, тому все добре.

- Новобранець тренерського штабу Андрій Шевченко чимось встиг здивувати?

- Одразу відчувається величезний досвід Андрія Миколайовича. Цікаві у нього заняття. Він багато підказує, навіть, мені захиснику. Як краще відкриватися, в які зони вриватися. Бере участь з нами у вправах. Цікаво, що з Михайлом Івановичем вони трохи різні. Шевченко емоційніший, і це теж допомагає, його енергія передається хлопцям.

Спорт.ua

ФОТО:

Спорт.ua: Артем ФЕДЕЦКИЙ: «В чемпионат России не перешел бы»

Калейдоскоп событий